Laserowe usuwanie żylaków w Gdańsku

Laserowe usuwanie żylaków to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia żylaków, pozwalająca na uniknięcie tradycyjnej chirurgii, a także szybki powrót do normalnej aktywności. Usuwanie żylaków laserem to zabieg skierowany do wielu pacjentów, którzy cierpią z powodu chorób naczyń żylnych. Jeśli masz dość nieestetycznych żylaków i związanych z nimi problemów zdrowotnych, przyjdź do Centrum Zdrowia Lifemedica.

Umów wizytę pod numerem +48 794 795 738

Laserowe usuwanie żylaków – jak wygląda taka ingerencja?

Laserowa koagulacja wewnątrzżylna (EVLT – Endo Venous Laser Treatment), to nazwa zabiegu, polega na wprowadzeniu cienkiego (tzw. włókna laserowego) do wnętrza chorej żyły. Ciepło emitowane przez laser – powoduje podgrzanie ściany żyły, a następnie zamknięcie jej światła. W kolejnych tygodniach żyła ulega stopniowej resorpcji przez organizm. Cały zabieg przeprowadzany jest pod kontrolą ultrasonografii. Laserowe usuwanie żylaków jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym, a czas jego trwania zależy od liczby żył poddawanych zabiegowi. Zabieg laserowego zamykania żył prawie zawsze jest uzupełniany skleroterapią.

Laserowe usuwanie żylaków – zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po skończonym zabiegu na kończynę zakłada się uciskowy opatrunek. Z reguły jest to specjalistyczna pończocha o stopniowanym ucisku, która nie powoduje dużego dyskomfortu i nie ogranicza ruchów. Po około godzinnym spacerze pacjent może wrócić do domu. Zabieg nie ogranicza codziennej, normalnej aktywności, ale zaleca się unikanie większego wysiłku fizycznego (ćwiczenia na siłowni, bieganie, jazda rowerem) przez około miesiąc, a także noszenie specjalnych pończoch uciskowych przez okres 4 tygodni.

Usuwanie żylaków laserem – zalety zabiegu

Zalety usuwania żylaków laserem są liczne i obejmują między innymi:

 • Mało inwazyjny zabieg – minimalizujący ryzyko powikłań, takich jak: infekcje, krwawienia, stany zapalne.
 • Krótki czas trwania zabiegu – w zależności od rozległości zmian – od 30 minut do godziny.
 • Szybki powrót do codziennych czynności – pacjent może wrócić do pracy i normalnych aktywności w ciągu kilku dni po zabiegu.
 • Brak widocznych blizn – po zabiegu nie ma szwów w miejscu po nakłuciu, przez co pacjent nie musi się martwić o estetykę swoich nóg.
 • Skuteczność zabiegu oceniana na około 95%.
 • Mniej bolesny i o wiele bardziej komfortowy zabieg, niż tradycyjna metoda chirurgiczna.

Z powodu tak licznych korzyści, zabieg laserowego usuwania żylaków jest coraz częściej wybierany przez pacjentów jako skuteczna i bezpieczna metoda leczenia.

Wskazania do usuwania żylaków laserem obejmują:

 • obecność żylaków, które powodują dolegliwości lub nieestetyczny wygląd nóg,
 • nawracające owrzodzenia podudzi,
 • niewydolność żyły odpiszczelowej i/lub odstrzałkowej.

Umów wizytę pod numerem +48 794 795 738

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania żylaków obejmują:

 • choroby autoimmunologiczne,
 • ostra zakrzepica żylna
 • choroby wątroby i nerek,
 • ciąża,
 • ostre i przewlekłe choroby zakaźne,
 • nadwrażliwość na składniki używane w zabiegu,
 • niewydolność serca i układu krążenia,
 • cukrzyca w zaawansowanym stadium.

Przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest dokładna kwalifikacja pacjenta, która uwzględnia przeciwwskazania oraz poziom zaawansowania choroby żył.

Przyjdź na laserowe zamykanie żył do Centrum Zdrowia Lifemedica!

Nasza placówka dysponuje nowoczesnym sprzętem, który obsługuje zespół doświadczonych specjalistów, którzy zapewnią Ci profesjonalną opiekę na każdym etapie zabiegu.

Zwróć uwagę, że wykorzystując innowacyjną technologię do zabiegu, jakim jest laserowe usuwanie żylaków, rekonwalescencja polega na powrocie do normalności. To mało inwazyjna ingerencja w naczynia krwionośne – bez bólu, bez szwów, bez blizn! W Lifemedica oferujemy pełne wsparcie w procesie leczenia, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twoje zdrowie jest w dobrych rękach. Nasz zespół chirurgów naczyniowych pracuje z najwyższą starannością, aby zapewnić Ci bezstresową atmosferę i najbardziej skuteczne rozwiązania.

Chcesz się przekonać, jakie efekty daje laserowe usuwanie żylaków? Zatem skorzystaj z naszych usług, ponieważ to gwarancja pełnej satysfakcji! Masz wiele pytań? Chcesz dokładnie dowiedzieć się ile kosztuje laserowe usuwanie żylaków, czy trzeba przynieść jakieś dokumenty lub dodatkowe badania? Skontaktuj się z nami.

Nie zwlekaj, umów się na wizytę, po czym ciesz się pięknymi i zdrowymi nogami! Takie zabiegi usuwania żylaków laserem tylko w Centrum Zdrowia Lifemedica!

Umów wizytę pod numerem +48 794 795 738